Det har blivit en tradition att inför varje säsong ta fram ett officiellt matchprogram. Den här veckan kommer årets matchprogram att presenteras och kommer även finnas tillgängligt under resterande hemmamatcher. Dessutom kommer matchprogrammet nå ut till ca 4000 hushåll runtom i länet med hela 73 sidor. Nu kan du även läsa matchprogrammet digitalt på vår hemsida under fliken klubben. Tusen tack till FG Larsson Tryckeri AB för en snabb leverans av världsklass !

Matchprogrammets innehåll består av annonser från klubbens samarbetspartners , klubbens organisation/visioner, styrelsens ord, marknadsavdelning, milstolpar, ungdomsverksamheten, lagen i Ettan Fotboll, spelprogram och givetvis årets matchtrupp och lagledare.

– Vi är oerhört stolta över att kunna ta fram ett professionellt matchprogram varje säsong, där b.la våra samarbetspartners synliggörs och info/historia om klubben finns att läsa om säger marknadsansvarig Barsom Oktay

Loading

Mattias Kurt
juni 22, 2020